Szczęście w miejscu pracy nie jest jednak rzeczą łatwą. Według ostatniego badania instytutu Gallupa przeprowadzonego na grupie ponad 180 milionów ludzi, zaledwie 13% z nich odpowiedziało, że uważa się za „szczęśliwie zaangażowanych w swoją pracę”. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy sprawić, że dzień pracy stanie się bardziej znośny, a my zaznamy odrobinę szczęścia nawet podczas codziennych, rutynowych czynności

1. Pamiętaj, że nastrój zależy od CiebieTwoje psychiczne nastawienie determinuje to, jak się czujesz w pracy. Jeżeli z góry zakładasz, że wszystko pójdzie źle, to… na pewno tak będzie.
2. Nie zajmuj się rzeczami, których nie możesz kontrolować
Trzęsienia ziemi są, oczywiście, straszne. podobnie, jak upadająca gospodarka kraju na drugim kontynencie. Ale nic na to nie poradzisz, nie ma więc sensu zamartwiać się rzeczami, nad którymi i tak nie masz kontroli.
3. Nie porównuj się do innych
Porównywanie zawsze prowadzi do frustracji, zawsze bowiem jest ktoś lepszy i ktoś gorszy od Ciebie. Nie porównuj – bądź po prostu sobą!
4. Nagradzaj się!
Zacznij stosować system nagród, a nie kar. Za każde wykonane zadanie przyznaj sobie nagrodę. Chwilę odpoczynku, przekąskę, miłą dla ucha muzykę.
5. Ćwicz w pracy
Oczywiście, nie musisz przenosić siłowni do swojego biura. Wystarczy kilka skłonów, wystarczy się porozciągać, by od razu poczuć się lepiej.
6. Nie osądzaj i nie plotkuj
Nie sądź, by nie być osądzonym. A już plotki w miejscu pracy… nie ma nic gorszego!
7. Pomóż innym 
Jeżeli do tej pory tego nie robiłeś, to nie masz pojęcia, ile radości daje wyciągnięcie pomocnej dłoni do potrzebującej osoby. Naucz się dawać, a przekonasz się, że dawanie jest przyjemniejsze niż branie.
8.Uśmiechaj się!
Uśmiechaj się, śmiej się z żartów kolegów z pracy i drobnych radości. Śmiech to zdrowie, pamiętasz?
9. Unikaj negatywnie nastawionych ludzi
Niestety, z kim przestajesz, takim się stajesz, a negatywna energia przepływa między ludźmi wyjątkowo szybko. Na dodatek, takie wampiry energetyczne wysysają z Ciebie całą pozytywną energię!
10. Najlepsze dopiero nadejdzie
Uwierz w to, że najlepsze dopiero przed Tobą. Nie czekaj biernie na ten dzień, a raczej dobrze przygotuj się na jego nadejście. Rób wszystko tak, jakby najlepsze w Twojej karierze miało nadejść już za chwilę.

oprac.: http://www.inc.com/travis-bradberry/16-ways-to-create-your-own-happiness-at-work.html